Gimnastyka Artystyczna


Gimnastyka artystyczna jest jedną z najpiękniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych

i jednocześnie jedną z trudniejszych♥

 

UKS GLIWICE to zajęcia gimnastyki artystycznej dla dziewczynek w każdym wieku, bez względu na predyspozycje i umiejętności. Prowadzimy atrakcyjne zajęcia rekreacyjne dla dzieci z pasją. Nasze gimnastyczki o różnym stopniu zaawansowania mają możliwość wzięcia udziału w zawodach krajowych oraz międzynarodowych w kategorii B light oraz C. Na treningach dziewczynki kształtują takie zdolności motoryczne jak koordynacja,gibkość, siła, skoczność oraz uczą się układów tanecznych i manipulacji przyborem. 

 

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W GLIWICACH, JAWORZNIE ORAZ CHORZOWIE. 

 

Gimnastyka artystyczna – poddyscyplina gimnastyki, polega na wykonywaniu układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych bez przyboru oraz z piłką, wstążką, obręczą, skakanką i parą maczug.
Sport uprawiany jest przez dziewczęta w wieku od około 4 do 20 lat. Gimnastyczki, prócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych, dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej ćwiczą taniec klasyczny z elementami tańca charakterystycznego oraz elementy akrobatyki sportowej.

Gimnastyka artystyczna zwiększa obszerność ruchową w stawach, kształtuje prawidłową postawę, wzmacnia organizm, eliminuje ryzyko wystąpienia kontuzji , a także ma bardzo dobry wpływ na psychikę młodych gimnastyczek. Dzięki zajęciom dziecko nabiera pewności siebie i poprzez trening łatwiej jest mu pokonać własną nieśmiałość. Ponadto ćwiczenia wspomagają samodyscyplinę, która z sali treningowej przenosi się także na inne dziedziny życia. Dziecko zaczyna stawiać sobie cele i dąży do ich zrealizowania. Uprawnianie gimnastyki daje możliwość wyzbycia się młodym dziewczynkom skrępowania i niezręczności. Warto zwrócić uwagę, iż dzieci w dzisiejszych czasach coraz częściej siedzą przed komputerem czy telewizorem, a ta dyscyplina jest atrakcyjną alternatywą zdrowego spędzania wolnego czasu oraz daje możliwość rozwoju. Treningi kształtują charakter oraz uczą koleżeńskości i pracy w grupie.